ul. Puławska 1A/9, 02-515 Warszawa Pn-Pt: 9:00-21:00, Sob: 9:00-18:00 797 892 097

Eksfoliacja kwasami AHA BHA

Eksfoliacja kwasami to nic innego jak zabieg kosmetyczny z udziałem kwasów, potocznie nazywany także peelingiem chemicznym. Jego działanie opiera się na złuszczaniu obumarłych komórek występujących na powierzchni skóry i będących składnikiem naskórka. Złuszczenie wpływa na odnowę i oczyszczenie skóry, pozwala wyzbyć się martwych komórek jak i wszelkich zabrudzeń, blokad por skórnych itp. co korzystnie wpływa na naturalną odbudowę i regenerację skóry przez przenikanie składników aktywnych głęboko w tkankę skóry.

eksfoliacja kwasami WarszawaZabieg eksfoliacji kwasami skutkuje dzięki używaniu środków enzymatycznych, które mają na celu oczyścić skórę przez jej rozpulchnienie i uwolnienie toksyn z ujściem na zewnątrz. Stosowane są w zabiegach kwasy z grupy AHA i BHA, których dobór zależy do charakteru zmian, problemu, podobnie intensywność zabiegów, natężenie kwasów zależy od indywidualnego przypadku.

 

Eksfoliacja kwasami - zalety

 

  • wpływa antybakteryjnie i zapewnia odblokowanie por skóry, dzięki czemu nie tworzą się ogniska zapalne, ani zaskórniki i wypryski
  • odpowiada za regulację odnowy komórkowej skóry, poprawę jej kondycji i struktury, a także kolorytu, co zawdzięcza usunięciu martwych komórek naskórka
  • poprawia absorpcję składników aktywnych pochodzących z kosmetyków i odżywek podawanych w salonie poprzez otwarte pory skórne
  • oddziałuje na stopień nawilżenia skóry poprzez głębokie działanie wewnątrz skóry, między innymi przez intensyfikację produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry i występowanie zmarszczek
  • skutkuje w przywracaniu naturalnego kolorytu skóry i usuwaniu przebarwień oraz blizn, także po trądziku


Zabieg kwasami polecany jest wszystkim którzy borykają się z problemami takimi jak posiadanie skóry płytko unaczynionej, suchej bądź łojotokowej, z rozszerzonymi porami, nierównomiernym zrogowaceniem naskórka, trądzikiem zaskórnikowym, jak i grudkowym, a także w przypadku posiadania blizn, plam starczych czy uszkodzeń skóry przez opalanie.

Przeciwwskazania do zabiegu: eksfoliacja kwasami


Nie zaleca się zabiegu kiedy występują na skórze ubytki naskórka, jak i świeże blizny, a także w przypadku chorób bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Przeciwwskazaniem do zabiegu kwasami jest trądzik różowaty, egzema, a także zmiany alergiczne, nowotworowe, w tym po operacji usunięcia zmiany nowotworowej. Zabiegów nie wykonuje się u ciężarnych i w okresie laktacji, chorych na cukrzycę, jak i w okresie chemioterapii czy tuż po zabiegu chirurgicznym, podczas przyjmowania witaminy A. Pośród przeciwwskazań znajduje się również depilacja i opalanie skóry, oraz nieprawidłowa reakcja na działanie kwasów.

 

Intensywność zabiegów eksfoliacji kwasami

 

Eksfoliacja kwasami wykonywana jest seriami zabiegów, które dopasowywane są do potrzeb konkretnej osoby, od 2 do 10 sesji w odstępach 7-28 dniowych.

 
Eksfoliacja kwasami - częstotliwość wykonywania zabiegów


Zabieg powinno się wykonywać w seriach  (dokładną ilość dobieramy do skóry klienta) około 2-10 zabiegów w przedziałach 7-28 dni.
 

Dlaczego wybrać nas

Oferujemy Państwu ponad 8 lat doświadczenia opartego na nieustannym rozwoju. Wciąż powiększamy wachlarz naszych usług i podnosimy ich jakość korzystając z rozwoju branży beauty, nowatorskich metod, technologii, urządzeń oraz preparatów zabiegowych. Nieustannie podnosimy kompetencje biorąc udział w szkoleniach, kursach, pokazach i sympozjach, a naszą misją jest profesjonalne wykonywanie najwyższej jakości zabiegów w miłej i przyjaznej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy!

1
lat
doświadczenia
1
wykonanych
zabiegów
1
wykwalifikowanych
pracowników
1
zadowolonych
klientów
Mówią o nas
Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych klientek. Zadowolenie każdej z Pań jest dla nas priorytetem!

Pani Karolina jest osobą profesjonalną, która odpowie przed zabiegiem na każde pytanie. Sam zabieg przeprowadzony na najwyższym poziomie. Polecam

Paulina, Warszawa
Kontakt z nami
Siedziba: ul. Puławska 1A/9, 02-515 Warszawa
E-mail: salonkosmetykilaserowej@gmail.com
Telefon: 797 892 097
Godziny otwarcia: Pn-Pt 9:00-21:00, Sob: 9:00-18:00
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Salon Kosmetyki Laserowej danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest Salon Kosmetyki Laserowej, ul. Puławska 1A/9, 00-791 Warszawa. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.