ul. Puławska 1A/9, 02-515 Warszawa Pn-Pt: 9:00-21:00, Sob: 9:00-18:00 797 892 097

Sonoforeza

W czasie zabiegów sonoforezy fala ultradźwiękowa rozszerza przestrzeń międzykomórkową i stwarza okazję do oczyszczania, jak również minimalizacji obrzęków. Sonoforeza zapewnia dotarcie substancji aktywnych wyjątkowo głęboko pod skórę, do tkanek skóry właściwej. Energia pochodząca z ultradźwięków dociera do błon komórkowych, co ma działanie przeciwzapalne przez masaż wykonywany bez udziału ciepła a mocno pobudzający. 

Oddziaływanie ultradźwięków na tkanki:

  • Mechaniczne- pod wpływem ultradźwięków cząsteczki tkanek są wprowadzane w drgania zapewniając tym samym mikro masaż przyspieszając metabolizm komórkowy, dotlenienie, odżywienie i krążenie, jednocześnie wzmagając uwolnienie toksyn i oczyszczenie skóry.
  • Cieplne- ciepło powstaje wewnątrz tkanek na skutek przekształcenia energii, to znów wpływ ma na zintensyfikowana produkcję kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu zapewniających nawilżenie i jędrność, ciepło ma tez wpływ na unerwienie a wraz z tym działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
  • Fizykochemiczne- wywiera wpływ na poziom pH skóry, a także zwiększa przemianę materii w komórkach, poprawiając absorbowanie składników aktywnych i mając działanie bakteriobójcze.

Zalety Ultradźwięków dla skóry są znaczące, przede wszystkim zabiegi ultradźwiękami poprawiają ukrwienie i aktywizują transport limfy, jednocześnie wzmagając proces przemiany materii z uwolnieniem toksyn i odtruciem skóry. Największym atutem działania ultradźwięków jest spowodowanie, iż organizm zwiększa produkcję kolagenu i elastyny w naturalny sposób poprawiając jędrność i wygląd skóry.

Intensywność zabiegów sonoforezy

Podobnie jak większość zabiegów kosmetycznych również sonoforeza zalecana jest w seriach 2-10 zabiegów po jednym w tygodniu, a dla utrzymania efektu raz w miesiącu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazań do zabiegu jest wiele, a należą do nich między innymi implanty, rozrusznik serca oraz metalowe elementy w skórze, schorzenia nowotworowe oraz stany po zabiegach operacyjnych, niewydolność krążenia, jak również nadczynność i niedoczynność tarczycy, nerwica wegetatywna i osteroporoza. Nie poleca się sonoforezy w okresie ciąży i karmienia, jak i osłabienia, stanu gorączki.

Pielęgnacja skóry po zabiegu ultradźwięków

Po wykonaniu zabiegu zarówno dla bezpieczeństwa i własnego komfortu, jak i wzmożenia efektu zabiegu należy zachować ostrożność względem opalania się stosując krem z filtrem, zrezygnować z kąpieli w chlorowanej wodzie na 72 godziny, a także nawadniać organizm dużą ilością wody mającej duży wpływ na wydalenie toksyn z organizmu. Zaleca się także nawilżać skórę w miejscach poddanych zabiegowi.

Dlaczego wybrać nas

Oferujemy Państwu ponad 8 lat doświadczenia opartego na nieustannym rozwoju. Wciąż powiększamy wachlarz naszych usług i podnosimy ich jakość korzystając z rozwoju branży beauty, nowatorskich metod, technologii, urządzeń oraz preparatów zabiegowych. Nieustannie podnosimy kompetencje biorąc udział w szkoleniach, kursach, pokazach i sympozjach, a naszą misją jest profesjonalne wykonywanie najwyższej jakości zabiegów w miłej i przyjaznej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy!

1
lat
doświadczenia
1
wykonanych
zabiegów
1
wykwalifikowanych
pracowników
1
zadowolonych
klientów
Mówią o nas
Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych klientek. Zadowolenie każdej z Pań jest dla nas priorytetem!

Pani Karolina jest osobą profesjonalną, która odpowie przed zabiegiem na każde pytanie. Sam zabieg przeprowadzony na najwyższym poziomie. Polecam

Paulina, Warszawa
Kontakt z nami
Siedziba: ul. Puławska 1A/9, 02-515 Warszawa
E-mail: salonkosmetykilaserowej@gmail.com
Telefon: 797 892 097
Godziny otwarcia: Pn-Pt 9:00-21:00, Sob: 9:00-18:00
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Salon Kosmetyki Laserowej danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest Salon Kosmetyki Laserowej, ul. Puławska 1A/9, 00-791 Warszawa. Podane dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Mają Państwo prawo do modyfikacji, wglądu i żądania zaprzestania przetwarzania podanych danych osobowych oraz ich usunięcia. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani.