Pojawienie się siwych włosów często jest źródłem frustracji, jednak paradoksalnie ma to swoje plusy, zwłaszcza jeżeli lubisz farbować swoje włosy na kolor blond, a z natury masz ciemne włosy. Na siwe kosmyki możesz nakładać bezpośrednio farbę do włosów blond i nie musisz sięgać dodatkowo po rozjaśniacz czy też wybierać ombre dla ochrony włosów u nasady. Dziś dowiesz się jak się pozbyć siwych odrostów i nie niszczyć włosów koloryzacją.
Szampon koloryzujący blond lub toner do włosów odświeży Twój kolor
Jeżeli widzisz na swojej głowie siwe pasma to masz dwa wyjścia, możesz zastosować doraźny środek albo zdecydować się na półtrwałą farbę, która pokryje do 100% siwych kosmyków. W pierwszym przypadku możesz poratować się, gdy nie masz czasu na farbowanie, a przed Tobą ważne wyjście. W takim przypadku spray koloryzujący, który zmywa się podczas mycia włosów może się sprawdzić. Wyrówna kolor, a Ty będziesz czuć się lepiej, wiedząc że odrost nie jest widoczny. Gdy czasu masz nieco więcej, koloryzacja jest lepszym wyborem. Nie musisz wybierać trwałej farby z amoniakiem, która powoduje rozchylenie łusek włosów i ich większe przesuszenie. Możesz wybrać produkt, który z czasem wypłukuje się podczas mycia, ale zapewnia trwałość przez kilka tygodni. Szampon koloryzujący blond dla blondynek, ale i kobiet z siwym odrostem sprawdzi się doskonale. Możesz też postawić na toner do włosów, który dzięki niebieskim czy fioletowym pigmentom zapewni odpowiedni odcień blond. Toner nie wnika w strukturę włosów, a jedynie je oblepia, stąd nie powoduje ich dalszej degradacji.
Pamiętaj o zachowaniu odstępu między kolejnymi koloryzacjami i nawilżaj swoje włosy
Jeżeli używasz farby trwałej, to najlepiej, gdy odświeżasz kolor co około osiem tygodni. Dzięki temu włosy mają szansę na regenerację. Tonowanie czy stosowanie półtrwałych farb pozwala skrócić okres pomiędzy koloryzacjami do miesiąca. Dzięki temu Twoje odrosty nie będą w ogóle widoczne. Pomiędzy kolejnymi zabiegami powinnaś odpowiednio dbać o swoje włosy. Bardzo dobrze sprawdzi się głębokie nawilżanie, a do tego potrzebne są szampony do włosów farbowanych o delikatnej formule opartej na kwasie hialuronowym, glicerynie czy wielonienasyconych kwasach tłuszczowych zawartych w naturalnych olejkach. Powinnaś natomiast unikać używania kosmetyków mocno oczyszczających, które w swoim składzie zawierają SLS czy SLES bądź parabeny, gdyż mogą wysuszać skórę głowy, ale i włosy. Istotne znaczenie ma zachowanie równowagi PEH. Stosowanie produktów z proteinami raz w tygodniu uzupełnione jest o stosowanie kosmetyków z humektantami i emolientami w pozostałe dni. Można myć włosy tradycyjnie lub metodą OMO, w ramach której stosuje się dwie odżywki bądź bardziej dogłębną pielęgnację z zastosowaniem maski o skoncentrowanych składnikach. Istotnym składnikiem produktów po farbowaniu jest także skwalan, który pozwala zachować wyrazistość koloru na dłuższy czas, a jednocześnie wzmacnia włosy i chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Olejowanie po farbowaniu wzmocni Twoje kosmyki
Bezpośrednio po farbowaniu włosów możesz wykonać ich olejowanie. W ten sposób zapewnisz im składniki odżywcze, dzięki którym będą miękkie i lśniące. Olej do włosów należy dopasować do stopnia porowatości, a także w taki sposób, by nie powodował zażółcenia pasm. Olejek arganowy będzie odpowiedni do włosów wysokoporowatych, a jojoba do średnioporowatych. W przypadku niskoporowatych włosów sprawdzi się olej kokosowy.
Artykuł sponsorowany